fbpx
Menu Zamknij

Warsztaty dla dzieci Kids' Skills - Dam Radę!

Dla kogo?

Kids’ Skills – Dam Radę! jest programem dla dzieci w wieku od 3 do 11 lat przeżywających trudności i problemy natury emocjonalnej lub/i behawioralnej. Jest przeznaczony dla dzieci nieśmiałych, z niskim poczuciem własnej wartości i brakiem pewności siebie.

O programie Kids’ Skills – Dam Radę!

Program Kids’ Skills-Dam Radę! jest innowacyjną metodą stworzoną przez Bena Furmana – fińskiego psychiatrę, psychoterapeutę, światowej sławy eksperta w dziedzinie rozwoju osobistego. „Kids’ Skills”, jak określa sam Ben Furman, to innowacyjny program pomagania dzieciom w przezwyciężaniu problemów emocjonalnych i behawioralnych, takich jak lęki, złe nawyki, problemy ze snem, problemy z koncentracją, napady złości, trudności z chodzeniem do toalety i wiele innych problemów typowych dla dzieci.

Dzieci będące w terapii, przechodzą poszczególne etapy programu, jak na przykład wybór umiejętności do opanowania i nazwanie jej (często imieniem lubianej bajkowej istoty), budowanie pewności siebie, czy planowanie uroczystości świętowania sukcesu posiadania nowej umiejętności.

Ideą programu jest koncentracja na mocnych stronach dziecka i wykorzystywanie jego zdolności do rozwiązywania problemów. Problemy rozwiązuje się poprzez nabycie nowych umiejętności. Dzieci bardzo chętnie uczą się nowych rzeczy. Jest to dla nich naturalny proces bazujący na wrodzonej ciekawości i motywacji wewnętrznej.

Program Kids’ Skills składa się z 15 kroków, które dziecko poznaje na kolejnych sesjach. Wśród nich jest miejsce na ćwiczenie nowej umiejętności, obserwację postępów oraz na wspólne świętowanie!

Kiedy skorzystać z programu?

Gdy widzisz, że Twoje dziecko przeżywa problemy, np.:

  • jest płaczliwe,
  • źle się zachowuje,
  • jest niegrzeczne, nieposłuszne,
  • nie lubi chodzić do przedszkola/szkoły,
  • ma problemy adaptacyjne w grupie,
  • jest w trudnym okresie związanym z sytuacją domową (rozwód rodziców, strata bliskiej osoby, zmiana miejsca zamieszkania),
  • cierpi z powodu nieśmiałości, braku poczucia pewności siebie.

Czas i forma spotkań

Ilość i częstotliwość spotkań z terapeutą dostosowujemy do wieku, potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci. Zazwyczaj proces trwa od 5 do 10 spotkań. Spotkania trwają 50 minut i są podzielone na 2 części:

  • terapeuta pracuje z dzieckiem nad nowymi umiejętnościami,
  • terapeuta wraz z dzieckiem przedstawia rodzicom/opiekunom informacje o postępach w projekcie.